Zmešaj si sama glineno masko za obraz

Glina je čistilna, zdravilna, polna mineralov, koži da kar potrebuje in vzame kar ne potrebuje.
Kožo pomlajuje, jo čisti, razmaščuje, spodbuja krvni obtok, vpija nečistoče, pomirja razdraženo in vneto kožo, uravnava odvečni  sebum, ima pa tudi sposobnost absorpcije toksinov iz kože. Po uporabi gline je koža sveža, čista in zdravega videza, prav takšna kot si jo želiš. <3
Gline so edinstveni skupki majhnih mineralnih delcev, med katere je na poseben način vtkana voda. Zaradi listične strukture ima glina neverjetno lastnost nabrekanja, vpijanja tekočin, katerih molekle veže na svojo površino.
Navlažiš jo lahko z vodo ali pa s hidrolati, katerim lahko dodaš eterična olja. Na tak način ima maska več koristnih lastnosti.
Potem, ko hidrolati in eterična olja prodrejo v telo, vplivajo tako na simptome kot na vzroke kožnih težav.
Pri izbiri hidrolata in eteričnih olj za glineno obrazno masko se odločimo glede na svoj “tip” kože. Ne pozabimo eteričnega olja razredčiti v osnovnem olju, saj ravno osnovno olje (olivno olje, lahko mandljevo, jojobino …) pomaga eteričnemu olju prodreti v vaše telo.
PRIPRAVIMO SI MASKO IZ GLINE SAMI
Če je tvoja koža suha …
Si najbrž skeptična ali bi uporabljala glino ali ne.
Velja prepričanje, da glina kožo suši, zaradi česar ni primerna za suho in občutljivo kožo.
Vendar … lahko glina v kombinaciji s hidrolati, eteričnimi olji, rastlinskimi olji in drugimi aktivnimi sestavinami dela čudeže tudi na suhi in občutljivi koži.
Eterična olja za suho kožo se uporabljajo za krepitev celičnih membran, za spodbujanje presnovnih procesov, izboljšanje regeneracije kože, izboljšanje prekrvavitve kožnih celic ter vlaženje obraza.
Suha koža obraza je dokaj pogost pojav, razlog za to so lahko številni dejavniki: hladen del leta, dolga izpostavljenost soncu, pomanjkanje vitaminov, stres, nepravilna nega.
Tudi s starostjo človeške lojnice proizvajajo manj loja, zaradi česar koža postane bolj suha.
Kako pa pripravim masko za suho kožo
Sestavine:
4 žličke gline
hidrolat koromač (lahko tudi tonik koromač, narejen po posebnem receptu za suho kožo)
2-3 kapljice eteričnega olja koromač (razredčenega v osnovnem olju- olivnem, jojobinem, mandljevem … ki suhi koži pomaga preprečiti izgubo vlage in obnavlja njen zaščitni plašč.)
V skledico damo 4 žličke gline, dodamo hidrolat ali tonik koromača ter mešamo, dokler ne dobimo gladke in homogene zmesi.
Dodamo še eterično olje koromača razredčenega v osnovnem olju (olivno, jojobino, mandljevo …) in ponovno dobro premešamo. Masko nanesemo na obraz (lahko tudi vrat), pri čemer se izogibamo predelu oči.  Ko se maska začne sušiti jo ponovno navlažimo s hidrolatom ali pa jo z obraza speremo z mlačno vodo.
Na čist, umit obraz pošpricamo hidrolat koromača in nanesemo svojo običajno kremo – za suho kožo priporočava dnevno kremo koromač.
Mastna koža nagnjena k aknam
Značilna lastnost mastne kože so razširjene pore in sijoči predeli. Največkrat se pojavijo na nosu, na bradi in na čelu, kjer nastanejo mastne lise, ki jih povzroča hiperfunkcija lojnic. Notranje plasti kože so slabo preskrbljene s kisikom, kar lahko privede do vnetja kože.
V puberteti se pri mladih rada pojavi mastna koža in traja vse dokler se raven hormonov ne stabilizira. Najpogosteje se do tridesetih let spremeni v normalno. Lahko pa se zgodi, da imamo mastno kožo vse življenje.
Priporočeno je, da si naredimo obrazno masko iz gline, kateri dodamo hidrolate in eterična olja enkrat tedensko, saj nam taka maska pomaga, da se znebimo aken, prepreči njihov nastanek ter jih posvetli.
Hidrolati in eterična olja pomagajo odmašiti ter zožiti pore, normalizirati hormonsko ravnovesje celotnega telesa, okrepiti imunost kože, pomagajo uravnavati odvečni sebum in izboljšati presnovne procese na celični ravni. Posledično je koža bolje oskrbljena s kisikom in hranili ter je dobro očiščena.
Maska za mastno kožo
Sestavine: 4 žličke gline
hidrolat lavanda, rožmarin, cipresa ali brin 2-3 kapljice eteričnega olja: lavanda, rožmarin ali brin (rožmarin ali brin razredčimo v osnovnem olju – v olivnem, jojobinem, mandljevem … ki mastni koži spodbudi mehčanje loja in umirja njegovo izločanje.)
V skledico damo 4 žličke gline, dodamo hidrolat lavande ter mešamo, dokler ne dobimo gladke in homogene zmesi.  Dodamo še eterično olje lavande (rožmarina ali brina razredčenega v osnovnem olju (olivnem, jojobinem, mandlejvem …) in ponovno dobro premešamo. Masko nanesemo na obraz (lahko tudi vrat), pri čemer se izogibamo predelu oči.  Ko se maska začne sušiti jo ponovno navlažimo s hidrolatom ali pa jo z obraza speremo z mlačno vodo.
Na čist, umit obraz pošpricamo s hidrolatom lavande in nanesemo kremo – za mastno kožo je najboljša krema lavande.
Proti gubicam
Gube se lahko pojavijo na najbolj ranljivih predelih obraza. Najpogosteje se pojavijo okoli oči. Zmanjšanje elastičnosti kože in nastajanje gub je lahko povezano s prekomerno oksidacijo kože, motnjami v njenih presnovnih procesih, spremembami hormonske ravni, stresom in neugodno ekologijo. Z eteričnimi olji se lahko aktivira dihanje in izboljša presnovne procese na celični ravni, krepi celične membrane, vzdržuje stalen tlak v kožnih celicah.
Maska za pomlajevanje kože
Sestavine:
4 žlički gline hidrolat smilj (lahko tudi tonik smilj, narejen po posebnem receptu za pomlajevanje kože) 2 kapljici eteričnega olja smilj razredčenega v osnovnem olju (olivnem, jojobinem, mandljevem …)
V skledico damo 4 žličke gline, dodamo hidrolat smilja ter mešamo z leseno žlico, dokler ne dobimo gladke in homogene zmesi.
Dodamo še eterično olje smilja skupaj z osnovnim oljem in ponovno dobro premešamo. Masko nanesemo na obraz (lahko tudi vrat), pri čemer se izogibamo predelu oči.  Ko se maska začne sušiti jo ponovno navlažimo s hidrolatom ali pa jo z obraza speremo z mlačno vodo.   Na čist, umit obraz pošpricamo s hidrolatom ali tonikom smilj nakar nanesemo običajno kremo – za antiage učinek na koži je najboljša krema smilj.
Upoštevajte, da se teh mask ne sme hraniti in jih je treba takoj uporabiti.
          Predvsem pa uživajte v negovanju sebe.
          Ostajam naravna,
          Jana in Jana

Daj to objavo v skupno rabo